Küsimused ja vastused

Mis on juuksesiirdamine?

Juuksesiirdamine on väike kirurgiline protseduur, mis hõlmab ohutut ja tõhusat juukseid kasvatavate folliikulite ümberpaigutamist doonorpiirkonnast, tavaliselt juustest, mis on pea taga ja külgedel, hõrenevale või kiilale alale, mis patsiendile muret valmistab, st juukseliini, pealage jne.

Kui palju maksab FUE protseduur?

Protseduuri maksumus sõltub folliikulitearvust ja siiratava ala keerukusest. Kõik nimetatud hinnad hõlmavad tšekke ja operatsioonijärgseid ravimeid. Parandusjuhtumid on keerukad ning on meie klīniku eriala. Parandusoperatsiooni keerulise olemuse tõttu peame enne hinnapakkumise esitamist patsientide olukorda üksikasjalikult hindama.

Mis on FUE, Follicular Unit Extraction?

See on üks kahest peamisest juuksesiirdamise tehnikast. See hõlmab üksikute juuksefolliikulite eemaldamist peanaha tagaküljelt. Kui juuksefolliikulid on eemaldatud, kontrollitakse neid stereomikroskoobi all, et kontrollida nende terviklikkust ja seejärel kantakse need üle ravitavasse piirkonda.

Kuidas juuksesiirdamine toimib?

Juuksesiirdamine toimub juuksefolliikulite ümberjaotamise põhimõttel. Juuksefolliikul on rakk, mis toodab keratiinkiudu, mis avaldub karvadena naha nahal. Karvasiirdamine paigutab need juuksefolliikulid puutumatul kujul ümber, võimaldades neil jätkata uues asukohas normaalset juuksekasvu tsüklit. Kui neid siirdatakse sadade või tuhandete kaupa, kõrvaldatakse kiilanemine ja juuste hõrenemine peanahal.

Kas siirdatud juuksed kestavad igavesti?

Jah. Siiski on oluline tagada, et juuksesiirdamine toimuks õigesti ja et doonorjuuksed oleksid saadud püsivalt alalt. See tagab, et juuksefolliikulitel säilib domineeriv faktor, mis on vastupidav DHT (dihüdrotestosteroon) suhtes, mis on juuste väljalangemist põhjustav hormoon.

Kas ma olen sobiv kandidaat juuksesiirdamiseks?

Juuste siirdamine ei sobi kõigile. Selle kindlaks tegemisel tuleb arvesse võtta mitmeid tegureid. Neist võib loetleda mõned: juuste hõrenemise/kadumise ulatus, pea suurus, juuste hulk, mida soovid tagasi saada, juuste hulk, mida peab selleks kasutama jne. Kõige õigem viis teie sobivuse ja teie jaoks eksisteerivate võimaluste määramiseks on osaleda konsultatsioonil mõne meie spetsialistiga, kes oskab teie olukorda täpselt hinnata ja teile meie kliinikus ausat nõu anda, tehes seda ka Skype’i või WhatsAppi kaudu.

Kas pakute eri finantseerimise võimalusi?

Jah. Pakume oma patsientidele paindlikke ja taskukohaseid maksevõimalusi. Helistage meile, et sel teemal nõu pidada, või saatke meile e-kiri.

Mida peaks tegema enne juuksesiirdamise operatsiooni?

Enne juuksesiirdamise operatsiooni peaksite vältima alkoholi tarbimist, aspiriinipõhiseid ravimeid, tugevalt vürtsitatud toite nagu tšilli ja küüslauku minimaalselt 7 päeva enne protseduuri. Samuti soovitame hoiduda A-Z multivitamiinilisandite tarbimisest. Enne juuste siirdamist EI TOHI juua kohvi.

Nimetatud ained võivad mõjutada vere hüübimiskiirust. See võib põhjustada komplikatsioone nii protseduuri ajal kui ka sellejärgselt. Mõnikord on kasulik teha enne juuste siirdamist peanaha seisundi parandamiseks teatud harjutusi.

Kas juuksesiirdamise protseduur teeb haiget?

Ei. Juuksesiirdamine ei ole valulik protseduur. Kõige ebamugavam, mida te patsiendina tunnete, on esimesed kohaliku tuimestuse süstid. Kui kohaliku tuimetuse esimesed süstid mõjuma hakkavad, on kõik järgnevad süstid ja kogu protseduur täiesti mugavad. Kõige rohkem võite tunda kerget survet.

Kui kiiresti ma juuksesiirdamise tulemusi näen?

Tüüpiline karvasiirdamine hakkab välja paistma 3-4 kuul, kui juuksefolliikulid sisenevad uude juuksekasvu faasi. Paksuse ja täidluse jätkavad edenemist, kusjuures juuksesiirdamise lõpptulemused avalduvad 12–18 kuu jooksul.

Kui kiiresti pärast juuksesiirdamist saan tööle naasta?

Tööle on võimalik naasta juba ligi 24 tunni pärast. See sõltub suuresti teie töö olemusest ja sellest, kui avatud te olete inimestele, kes on teadlikud sellest, et teil on toimunud juuksesiirdamine.

Kui ruttu pärast juuksesiirdamist mu välimus tavapäraseks muutub?

Tavaliselt 7 päevaga. Samas sõltub see ka juuksesiirdamise tehnikast, mida kasutatakse, ja ka sellest, kui hästi sina kui indiviid taastud. See varieerub patsienditi. Pakume kõigile oma patsientidele põhjalikku järelhoolduspaketti, mis on ette nähtud tervenemisfaasi edendamiseks kohe pärast ravi.

Kas juukseid olekts võimalik saada mõnelt doonorilt?

Ei. Praegusel hetkel ei ole realistlik kasutada juukseid teiselt inimeselt, sõltumata nende lähedusest Sinuga, olgu ta või kaksik. Keha kohtleb neid juuksefolliikuleid võõrkehadena, ründab neid ja lõppkokkuvõttes põhjustab nende surma. Sellega võivad kaasneda ka muud tüsistused.

Kas pean oma juuksed raseerima?

Ei. Juuste praegune pikkus, soengu stiil ja juuste siirdamise meetod määravad, kas juuksed tuleb siirdamiseks raseerida. Parim viis selle kindlaks tegemiseks on leppida kokku konsultatsioon. Pärast teie hindamist oskame öelda, kas see on vajalik.

Kui kiiresti pärast juuksesiirdamist saan jätkata trenni tegemisega?

Tavaliselt 2–4 nädalaga. See sõltub kasutatavast juuksesiirdamise tehnikast, teie protseduuri ulatusest ja füüsilise aktiivsuse tüübist, mida soovite teha.

Mis põhjustab juuste kadu?

Juuksekadu võib omistada paljudele tingimustele või haigustele. Enamik inimesi kaotab juuksed androgeense alopeetsia ehk meestüüpi juuksekao tõttu.

Kas ma võin pärast juuksesiirdamist duši all käia?

Duši all saab käia kohe pärast juuste siirdamist. Juuste pesemist tuleks aga vältida 3–5 päeva. Samuti soovitame teil vältida siirdatud ülemäära märjaks tegemist. Ettevaatusabinõuna soovitatakse kasutada dušimütsi või midagi sarnast.

Kas juuksesiirdamise protseduur on ohutu?

Seni, kuni juuksesiirdamist teostab vastavalt koolitatud kogenud juuksekirurg, võite olla kindlad, et protseduur on täiesti ohutu. Me rakendame selle tagamiseks rangeid reegleid, kuna teie turvalisus on meie jaoks ülimalt oluline.

Kas juuste kogumiseks on vanusepiir?

Juuste siirdamiseks ülemist vanusepiiri ei ole. Üldjuhul on peamised tegurid, mis sobivust mõjutavad, lisaks doonori juuste olemasolule ka üldine tervis ja heaolu.

Kas pärast juuksesiirdamist toimub veel raviprotseduure?

Juuksesiirdamine on ainus toimiv võimalus taastada juukseid, mille olete jäädavalt kaotanud. Oluline on olla teadlik, et meetod asendab ainult need juuksed, mille oled kaotanud, ega takista olemasolevaid juukseid, mis ei ole veel hõrenenud ega kaotatud. Vajalik võib olla, et patsient kaaluks ka ennetavat ravi.

Kas juuksesiirdamine toimib?

Absoluutselt. Põhimõtteliselt on tegemist väga lihtsa protseduuriga juuste ümberpaigutamiseks peanaha ühest piirkonnast teise. Siiski on ülioluline, et seda teeks suurte kogemustega juuksesiirdamise kirurg. Ainult siis saab edus kindel olla.

Kas juuksesiirdamistele on alternatiive?

Juuste siirdamisele puudub tõeline alternatiiv. Juuksesiirdamise operatsioon pakub teile püsivat lahendust, mis võimaldab teil ilma piiranguteta edaspidi juukseid kasvatada, pesta ja stiliseerida.

Kas siiratud juuksed kasvavad?

Absoluutselt. Kuigi äsja siirdatud juustel kulub aega, et alustada juuste kasvutsüklit, siis hiljem on tulemused pidevad. On tavapärane, et juuste kasvutsükkel algab 2–4 kuud pärast juustesiirdamise protseduuri.

Kas juukseid võib siirdada ka naistel?

Muidugi! Naiste juuksed ei erine meeste omadest ja neid võib siirdada täpselt samamoodi. Samas ei toimu naiste juuste väljalangemine alati nii selgetel põhjustel kui meeste juuste väljalangemine ja on veel teste, mida tuleks teha, et teha kindlaks, kas juuksesiirdamine on kõige sobivam valik.

Kas juuksesiirdamisel on kõrvalnähte?

Puuduvad otsesed kõrvaltoimed, mille pärast patsient peaks muretsema.

Kas mu ravikindlustus katab juuksesiirdamise?

Tavaliselt mitte! Juuksesiirdamist peetakse valikuliseks protseduuriks samamoodi nagu kosmeetilist kirurgiat. Kuna seda ei peeta oluliseks, on väga ebatõenäoline, et teie ravikindlustus kulusid kataks. Siiski võib selle küsimuse esitada otse oma ravikindlustuse pakkujale.

Kuidas juukseid tagasi kasvatada?

Oluline on kõigepealt konsulteerida juuksespetsialistiga, kes selgitaks välja sinu juuste hõrenemise algpõhjuse. On hädavajalik panna diagnoos, et oleks võimalik määrata kõige asjakohasem ravi, et julgustada juuksefolliikulit saavutama jõudu, et see saaks võiks kasvatada terveid juukseid ja soodustada juuksekasvu jätkumist.

Kui kaua siiratud karvad kestavad?

Siiratud juukseid ei mõjuta DHT-hormoon (dihüdrotestosteroon), mis põhjustas algselt juuste väljalangemist. Seetõttu peaksid siirdatavad juuksed kestma igavesti.

Kas juuksesiirdamisel on mingisuguseid pikaajalisi mõjusid?

Tänapäeval on juustesiirdamisel väga vähe negatiivseid pikaajalisi mõjusid, välja arvatud võimalus, et doonorala on tuim või sinna tekivad nähtamatud armikesed. Oluline on olla teadlik, et juuksesiirdamise peamine pikaajaline mõju on hõrenemise ja kiilanemise vältimine teie soovitud piirkonnas. Selle tulemuseks võib olla parem enesekindlus, nooruslikum välimus ning suurem õnne- ja heaolutunne.

Milline on juuksesiirdamiste edukuse määr?

Eriarsti juuksesiirdamise kliiniku tehtud juuksesiirdamise edukuse määr on 100% garanteeritud. Siiski on tõenäoline, et osa siirdatud juustest ei jää kasvama – ligi 1–5%.

Mis põhjustab juuksekadu naistel?

Naised võivad juukseid kaotada mitmel põhjusel. Kõige sagedasemad põhjused võivad olla kilpnäärme häired, PCOS (polütsüstiline munasarjade sündroom), sünnitus, hormonaalsed kontratseptiivid, dieet (vitamiinide/mineraalide puudus), stress ning menopaus. Naistel võib tekkida ka meestüüpi juustekadu.

Kuidas vältida juuste hõrenemist?

Kõige efektiivsem viis juuste kaotsimineku vältimiseks on alustada efektiivset ravi varajaste faaside ja juuste hõrenemise ajal. Kui juuksed on juba kadunud, on ainus viis juuste taastamiseks juuste siirdamine. Peaksite konsulteerima juukse restaureerimise spetsialistiga, et teha kindlaks, millised meetodid teile sobivad.

Millised on viisid juuksekasvu edendamiseks?

Juuksekasvu saab optimeerida, toitudes ja elades tervislikult. Eesmärgiks peaks olema tagada vereringe edendamine ning tarbida piisavalt vitamiine/mineraale ja valke. Samuti on oluline säilitada organismis tervislik hormoonide tasakaal. Mõned parimad ravimeetodid on PRP plasmasüstid, peanaha vitamiiniravi, massaaž ning laserravi juuste kasvuks.

Kus protseduur toimub?

Protseduur viiakse läbi meie kliinikus ning erahaiglana on meil täielik juurdepääs ettevõttesisesele apteegile ja kohapealsetele analüüsivahenditele.

Kas ma pean juuksed lühikeseks lõikama?

Teatud juhtudel saame siirdada ka juukseid lühikeseks lõikamata. See sõltub ka siiratavate juuste hulgast. Kuid enamikul juhtudel lõikame juuksed lühikeseks, et saavutada maksimaalne kvaliteet.

Mitut protseduuri ma vajan?

Vajalike protseduuride arv sõltub teie eesmärkidest, teie praegusest juuste väljalangemise tasemest ja sellest, kuidas see tulevikus muutub. Enamik patsiente vajab oma eluea jooksul kaht protseduuri.

Kui kaua on aega, enne kui tulemusi näen?

Siiratud juuksed hakkavad välja langema 3–6 nädalat pärast protseduuri ja võtavad siis uuesti kasvama hakkamiseks veel 2–4 kuud aega. Umbes 6-kuuga on tagasikasvamine poolel teel ja lõpptulemus saavutatakse 12–14 kuuga. Edenemine võib varieeruda ja soovitame teil 6 kuu möödudes tulla kontrolli.

Kas tulemused näevad välja loomulikud?

Meil on range protokoll, mis tagab, et meil on ainult arstid, kes paigutavad juuksed nii, et tagada lõpptulemuse naturaalsus. FUE-juuksesiirdamise protseduur nõuab suurepäraseid kirurgilisi oskusi ja loomulikku kunstilist annet ning me julgustame teid vaatama meie galeriid, et näha, kuidas me saavutame loomulikke tulemusi, mis on suurepärase juuksesiirdamise aluseks.

Kas ma saaksin jälle terve pea juustega täita?

Juuksesiirdamine ei saa asendada juukseid täis pea loomulikku tihedust, kuid kirurgilist planeerimist ja kunstilist paigutust kasutades saame maksimeerida loomuliku tihedust ja volüümi.

Kas FUE-protseduur toob kaasa mingeid ohte minu tervisele?

FUE on väga ohutu ja minimaalselt invasiivne protseduur, mis toimub kohaliku tuimestuse all. Võimalikke terviseriske on väga vähe ja nagu iga kirurgilise protseduuri puhul, võtame oma kliinikus tarvitusele täielikud meditsiinilised ettevaatusabinõud üle 45-aastastele patsientidele.

Kui kaua protseduur aega võtab?

Protseduuri kestus on tavaliselt 6-8 tundi ühepäevaseks sessiooniks ja 2-päevaseks sessiooniks kokku 12-16 tundi – olete teretulnud igal ajal vaheaega võtma või tualettruumi kasutama. Protseduuri kestus sõltub siirdatavate juuste arvust ja teie juuste omadustest.

Kas ma võin raamatut lugeda?

Jah, see on võimalik protseduuri implantatsiooni staadiumis, kuid me soovitame kuulata telefoni kaudu muusikat, vaadata filme, dokumentaalfilme meie iPadi või teleriga, kuna see võib olla mugavam, sest protseduuri ajal tuleb muuta pea asendit.

Aga lõuna?

Pakume teile kliinikus erinevaid lõunavalikuid ja kui teil on erilisi toitumiseelistusi, saatke meile 7 päeva enne protseduuri e-kiri, et saaksime teile tagada eritoitude olemasolu. Palun teavitage meid kõikidest toiduallergiatest ja varasematest reaktsioonidest mis tahes toidutüüpidele.

Kui palju juukseid siiratakse?

Kogu protseduuri jooksul hoiame teid kursis siiratavate juuste arvu ja protseduuri edenemise osas. Te olete igal ajal teretulnud esitama küsimusi protseduuri edenemise kohta. Lõunapausi ajal olete teretulnud vaatama oma siirikute ja folliikulite kvaliteeti, et aidata teil protsessi paremini mõista.

Protseduuri lõpus teeme teile kokkuvõtte, milles on üksikasjalikult ära toodud teie protseduuri täpne follikulite ja karvade arv.

Kas saan protseduuril osaleda, kui kardan nõelu?

Jah, see on võimalik ja on oluline, et te meid sellest teavitaksite, et me saaksime ettevalmistuda ja tagada, et kõik nõelad või süstid oleksid teie protseduuri ajal pilgu alt väljas. Nõelafoobia on väga levinud ja on oluline, et te teavitaksite meid, et me saaksime valmistada ette meditsiinimeeskonna, et teha vastavaid kohandusi, mis muudaksid protseduuri teie jaoks lihtsamaks

Mida ma peaksin kandma?

Me soovitaksime teil kanda lahtisi ja mugavaid riideid. Oled teretulnud tooma kaasa vahetusriided. Soovitatavad on hästi istuvad püksid dressid paksude sokkidega. Oluline on kanda laia kaelaga särki või vesti, et pärast protseduuri olekts seda lihtsam eemaldada. Pärast protseduuri anname teile uue pesapallimütsi.

Millal ma saan tagasi tööle minna?

Soovitame oodata 7–14 päeva sõltuvalt protseduuri mahust ja individuaalsest taastumisvajadusest.

Millist režiimi järgida pärast protseduuri?

Teile antakse teada, milline on teie isikupärastatud raviprogramm, mis hõlmab 4-päevast antibiootikumikuuri, et vältida nakkuseid ja valikuliselt mõningaid ravimeid, et vältida operatsioonijärgset turset. Kõik vajalikud ravimid, sealhulgas spetsiaalne šampoon, valmistatakse ette ja väljastatakse täielike juhistega, mis antakse teile pärast protseduuri koju kaasa viimiseks.

Millal pärast protseduuri ujuda saan?

Me ei soovita ujuda 14 päeva pärast protseduuri eriti ujumisbasseinides, kuna kloori sisaldus varieerub sõltuvalt asukohast olulisel määral.

Millal tohib alkoholi juua?

Soovitame vältida alkoholi tarbimist 7 päeva pärast protseduuri. On oluline, et te väldiksite alkoholi vähemalt üks päev pärast ravi.

Kas ma võin pärast protseduuri puhkusele minna?

Jah, me nõuame puhkust ja taastumist ideaalis nädalaks. Veenduge, et järgite nõuandeid ja väldite otsese päikesevalguse käes viibimist 14 päeva jooksul pärast protseduuri.

Kui kaua läheb, enne kui tohin päikest võtta?

Ärge paljastage pead tugevale otsesele päikesevalgusele ega vihmale 14 päeva jooksul pärast protseduuri. Soovitame kanda mütsi või nokatsit, kui lähete kaks nädalat pärast protseduuri otsese päikesevalguse kätte. Palun veenduge, et astute vastavaid samme, et vältida päikesepõletust pea peal kaks kuud pärast protseduuri.

Millal ma saan kanda mootorratta kiivrit?

Soovitame teil oodata 7 päeva pärast protseduuri enne kui hakkate taas kandma mootorratta- või suusakiivrit.